Nízkonapäťový{0}}výsuvný spínací prístroj GCS
Menovitý prúd: menší alebo rovný 4000A
Krátka-výdrž: 80 kA / 1 s
Krytie: IP30 / IP40
Normy: IEC 61439
Zásuvky/skrinka: do 22
Máte otázky? Obchodní zástupcovia GNEE sú teraz k dispozícii na live chat
Odoslať e-mail-:sales@gneeelectric.com
Tel:+8615824687445
Henan GNEE Electric Co., Ltd. je jedným z najspoľahlivejších výrobcov a dodávateľov nízkonapäťových{2}}výsuvných rozvádzačov gcs v Číne. Ak sa chystáte kúpiť prispôsobený nízkonapäťový{4}}výsuvný rozvádzač gcs vyrobený v Číne, uvítajte cenovú ponuku z našej továrne. K dispozícii sú kvalitné produkty a rozumná cena.
Čo je to nízkonapäťový{0}}výsuvný spínací prístroj GCS?

Nízkonapäťový výsuvný rozvádzač GCS-je modulárny systém rozvodnej skrine navrhnutý pre 3-fázové striedavé obvody pracujúce pri 50/60 Hz, s menovitým pracovným napätím 380V, 400V, 600V alebo 690V a menovitým prúdom do 4000A. Definujúcou charakteristikou typu GCS je jehodizajn výsuvnej zásuvkyFunkčné jednotky - sú umiestnené v štandardizovaných zásuvkových moduloch, ktoré je možné vkladať, testovať a vyberať bez toho, aby došlo k odpojeniu-celého rozvádzača.
Platforma GCS, ktorá bola pôvodne vyvinutá v Číne spoločnou konštrukčnou skupinou v rámci bývalého Štátneho mechanického oddelenia a kompetentných orgánov energetického priemyslu, bola vytvorená s cieľom uspokojiť rastúce požiadavky domáceho trhu s elektrinou a zároveň vyrovnať alebo prekročiť výkon dovážaných rozvádzačov. Dnes je to jedna z najrozšírenejších platforiem nízkonapäťových výsuvných rozvádzačov v priemyselnej distribúcii energie, ktorá sa používa v oblasti výroby energie, petrochemického spracovania, metalurgie, textilnej výroby a výškovej{2}}komerčnej infraštruktúry.
Rozvádzač GCS je navrhnutý pre tri hlavné funkcie:
- Rozdelenie energie- príjem, meranie a distribúcia elektrickej energie z transformátorov do nadväzujúcich záťaží
- Centrálne ovládanie motora (MCC)- spúšťanie, zastavovanie, ochrana a ovládanie priemyselných motorov rôznych tried
- Kompenzácia jalového výkonu- integrujúce banky kondenzátorov na korekciu účinníka na zlepšenie účinnosti systému
To, čo odlišuje GCS od rozvádzača pevného-typu, je jeho schopnosť podporovať vysoko-automatizované prostredia s počítačovými rozhraniami, čo umožňuje prevádzkovateľom zariadení monitorovať a riadiť distribúciu energie prostredníctvom SCADA a systémov správy budov.
Popis typu

Potrebujete rozvádzač GCS pre váš projekt?
Pošlite nám svoj jeden{0}}čiarový diagram a zoznam zaťaženia - naši inžinieri nakonfigurujú optimálne rozloženie skrine GCS do 24 hodín.
Technické špecifikácie rozvádzača GCS
Nasledujúca tabuľka zhromažďuje úplné elektrické a mechanické parametre nízkonapäťového výsuvného rozvádzača GCS, overené podľa typových testov IEC 61439 od viacerých výrobcov.
Elektrické parametre
| Parameter | Špecifikácia |
|---|---|
| Menovité pracovné napätie (Ue) | AC 380V / 400V / 600V / 690V |
| Menovité izolačné napätie (Ui) | 660V / 1000V |
| Menovitá frekvencia | 50 Hz / 60 Hz |
| Menovitá aktuálna - horizontálna prípojnica | Menší alebo rovný 4000A (až do 5000A voliteľné) |
| Menovitá aktuálna - vertikálna prípojnica (MCC) | Menší alebo rovný 1000A |
| Menovitý krátkodobý-odporový prúd (Icw) | 50 kA / 80 kA, 1 sekunda |
| Menovitý špičkový výdržný prúd (Ipk) | 105 kA / 176 kA, 0,1 sekundy |
| Skúšobné napätie-frekvencie - hlavného obvodu | 2500 V (1 min) |
| Pomocný obvod testovacieho napätia -frekvencie - | 1760V – 2000V (1 min) |
| Menovité napätie pomocného obvodu | AC 220V / 380V; DC 110V / 220V |
| Prípojnicový systém | 3-fázový 4-vodičový (A, B, C, PEN) alebo 3-fázový 5-žilový (A, B, C, PE, N) |
| Stupeň ochrany | IP30 / IP40 (IP54 voliteľné) |
Mechanické a skriňové parametre
| Parameter | Špecifikácia |
|---|---|
| Výška skrinky (štandardná) | 2200 mm |
| Možnosti šírky skrine | 400 / 600 / 800 / 1000 mm |
| Možnosti hĺbky skrine | 600 / 800 / 1000 mm |
| Rozstup montážneho modulu rámu | 20 mm (montážne otvory φ9,2 mm) |
| Výška základného modulu zásuvky | 160 mm |
| Veľkostná séria zásuvky | 1/2 jednotky, 1 jednotka, 1,5 jednotky, 2 jednotky, 3 jednotky |
| Úplné{0}}zásuvky jednotiek na skrinku MKC | Až do 11 |
| Pol{0}}zásuviek na skrinku MCC | Až do 22 |
| Pracovné polohy zásuvky | Pripojené, testované, odpojené (vytiahnuté) |
| Mechanická životnosť zásuvky | Väčšie alebo rovné 2 000 operáciám |
| Rámcový materiál | Profilová oceľ 8MF (dierované otvory φ9,2 mm, modul 20 mm / 100 mm) |
| Materiál prípojnice | Tvrdá meď TMY-T2 (voliteľne pocínovaná-) |
| Povrchová úprava | Epoxidová prášková farba, RAL 7035 |
| Montážne formuláre | Kompletná montážna konštrukcia alebo čiastočné zváranie (bočný rám + priečna lišta) |
Porovnanie dodávateľov? Získajte náš úplný údajový list.
Stiahnite si kompletný technický list rozvádzača GCS so správami o typových testoch, rozmerovými výkresmi a schémami.
Štruktúra a komponenty rozvádzača GCS
Skrinka GCS je navrhnutá s aarchitektúra oddelených priehradiek- každá hlavná funkčná oblasť je fyzicky izolovaná, aby sa maximalizovala bezpečnosť, zjednodušila údržba a zabránilo sa šíreniu porúch medzi sekciami.
Dizajn s troma{0}oddeleniami
| Priehradka | Funkcia | Kľúčová funkcia dizajnu |
|---|---|---|
| Priestor pre funkčné jednotky | Obsahuje výsuvné zásuvkové moduly obsahujúce ističe, stýkače a ochranné zariadenia | Zásuvky sú zameniteľné v rámci rovnakej špecifikácie - akúkoľvek jednotku zodpovedajúcej veľkosti, aktuálneho hodnotenia a konfigurácie je možné vymeniť bez prepájania |
| Prípojnicový priestor | Obsahuje hlavnú horizontálnu prípojnicu a vertikálnu distribučnú prípojnicu | Horizontálna prípojnica je usporiadaná v zadnej časti skrine tak, aby odolávala elektrodynamickým silám počas skratových-príhod -, čo je základné konštrukčné opatrenie pre vysokú skratovú-pevnosť |
| Káblový priestor | Pojme prichádzajúce a výstupné silové káble, prúdové transformátory a pomocnú kabeláž | Navrhnuté pre pohodlný prístup ku káblom z hornej aj spodnej časti, čo zjednodušuje inštaláciu a kontrolu |
Rámová konštrukcia
Hlavný rámec využívaProfilová oceľ 8MF, dierované montážnymi otvormi φ9,2 mm na oboch stranách pri moduloch 20 mm a 100 mm. Tento štandardizovaný vzor otvorov umožňuje flexibilnú montáž komponentov, držiakov a koľajníc zásuviek v presných intervaloch. K dispozícii sú dve formy montáže:
- Kompletná montážna štruktúra- všetky komponenty sú spolu zoskrutkované, čo umožňuje rozoberanie na prepravu a úpravu
- Čiastočná zváracia štruktúra- bočné rámy a priečne nosníky sú zvarené kvôli pevnosti, zatiaľ čo zvyšok používa skrutkovú montáž
Systém zosilnenej medenej prípojnice
Rozvádzač GCS využíva TMY-tvrdé medené prípojnice T2 s povrchmi upravenými oxidáciou-. Pre prúdy nad 2500A,dvojité horizontálne prípojnicepoužívajú dva alebo štyri vodiče na fázu na zlepšenie odolnosti proti skratu{0}}a zníženie nárastu teploty. Pocínovaná-meď je k dispozícii ako voliteľná výbava pre zvýšenú odolnosť proti korózii a nižší kontaktný odpor.



Kľúčové vlastnosti a výhody výsuvného rozvádzača GCS
Nízkonapäťová{0}}platforma výsuvných rozvádzačov GCS ponúka šesť základných výhod, vďaka ktorým je preferovanou voľbou pre-kritickú distribúciu energie:

Vymeniteľné modulárne zásuvky
160 mm modulárny systém podporuje veľkosti zásuviek 1/2, 1, 1,5, 2 a 3-. Zodpovedajúce funkčné jednotky sú plne zameniteľné – chybnú jednotku môže operátor vymeniť v priebehu niekoľkých minút bez špeciálnych nástrojov.
Údržba{0}}rýchlej výmeny
Zásuvkové jednotky je možné vybrať na kontrolu alebo výmenu bez vypnutia celého systému. Ostatné podávače pokračujú v prevádzke, čím sa výrazne skracuje stredný čas na opravu (MTTR) a prestoje systému.
Viac{0}}úrovňové bezpečnostné blokovania
Mechanické blokovanie zabraňuje nesprávnym operáciám: zásuvky sa nedajú vybrať, keď je istič zatvorený, ističe sa nedajú zatvoriť v medzipolohách a porty kľuky sú zablokované, keď je hlavný istič zapnutý.
Operácia na troch-polohách
Každá zásuvka funguje v troch jasne definovaných polohách - Pripojená, Testovacia a Odpojená - s viditeľnou mechanickou indikáciou polohy a farebne{2}}kódovanou spätnou väzbou stavu, čo umožňuje bezpečné testovanie ističa bez napájania hlavného obvodu.


Inteligentná systémová integrácia
Navrhnuté pre prostredia vyžadujúce vysokú automatizáciu a počítačové rozhrania. Podporuje integráciu SCADA, vzdialené monitorovanie a inteligentné riadiace systémy pre modernú priemyselnú automatizáciu a správu budov.
Vysoká pevnosť v skrate-
Vzadu-namontovaná horizontálna prípojnica so zosilnenými medenými vodičmi odolá až 80 kA krátkodobému-prúdu a 176 kA špičkovému prúdu, čím zaisťuje štrukturálnu integritu počas porúch.
Chcete porovnať funkcie GCS s vašim súčasným rozvádzačom?
Náš technický tím analyzuje vaše existujúce nastavenie a presne vám ukáže, kde výsuvný rozvádzač GCS zlepšuje spoľahlivosť, bezpečnosť a efektivitu údržby.
Veľkosti a kapacita zásuviek
Na základe základnej výšky modulu 160 mm sú k dispozícii nasledujúce veľkosti zásuviek:
| Veľkosť zásuvky | Výška | Typická aplikácia |
|---|---|---|
| 1/2 jednotky | 160 mm | Malé záťaže, svetelné okruhy, meranie |
| 1 jednotka | 320 mm | Štandardné podávače, malé ovládanie motora |
| 1,5 jednotky | 480 mm | Stredné motorové štartéry, väčšie podávače |
| 2 jednotky | 640 mm | Veľké motorové štartéry, kondenzátorové banky |
| 3 jednotky | 960 mm | Vstupné jednotky, veľké inštalácie ističov |
Do jednej skrine MCC sa zmestí až11 plnohodnotných{1}}zásuviek jednotkyalebo22 polovičných{1}}zásuviek, poskytujúce výnimočnú hustotu obvodov pri kompaktnom pôdoryse.
GCS vs. GGD vs MNS: Nízkonapäťové{0}}porovnanie rozvádzačov
Na čínskom trhu nízkonapäťových rozvádzačov dominujú tri typy rozvádzačov: GCS (výsuvné), GGD (pevné) a MNS (výsuvné, európsky pôvod). Pochopenie rozdielov je rozhodujúce pre výber správnej platformy pre vašu aplikáciu.
| Funkcia | GCS (možnosť výberu) | GGD (pevné) | MNS (možnosť výberu) |
|---|---|---|---|
| Pôvod dizajnu | Čínsky národný spoločný dizajn | Čínsky národný dizajn (úspora energie-) | ABB / európsky pôvod |
| Typ jednotky | Výsuvné zásuvkové moduly | Opravené-namontované komponenty | Výsuvné zásuvkové moduly |
| Údržbu-hot swap | Áno - zásuvky sa vyťahujú pri zaťažení na iných jednotkách | Nie - vyžaduje vypnutie panela | Áno - podobné GCS |
| Maximálny menovitý prúd (horizontálna zbernica) | 4000A (5000A voliteľné) | 4000A (typicky 3150A) | 4000A–5000A |
| Krátko{0}}odolnosť | 50 / 80 kA | 50 / 80 kA | 50 / 65 / 80 kA |
| Výška zásuvkového modulu | 160 mm (1/2 až 3 jednotky) | N/A - pevných komponentov | 25 mm (zrnitejšie) |
| Maximálny počet obvodov na skrinku | 22 (pol-zásuviek) | Obmedzené veľkosťou panelu | 24+ (menšie moduly) |
| Štandardná zhoda | IEC 61439, GB/T 7251 | IEC 61439, GB/T 7251 | IEC 61439, GB/T 7251 |
| Úroveň nákladov | Stredná | Nízka | Stredná{0}}Vysoká |
| Najlepšie pre | Kritické zariadenia vyžadujúce udržiavateľnosť a flexibilitu | Projekty citlivé na rozpočet-s jednoduchými potrebami distribúcie | Projekty vyžadujúce presnú modulárnu flexibilitu alebo ekosystém ABB |
Kedy zvoliť GCS:Ak vaše zariadenie vyžaduje vysokú spoľahlivosť, minimálne prestoje, častú údržbu, funkčnosť riadiaceho centra motora a počítačovú -integrovanú automatizáciu -, výsuvný rozvádzač GCS je zvyčajne najlepšou rovnováhou výkonu, flexibility a nákladov.
Stále sa rozhodujete medzi GCS, GGD a MNS?
Naši špecialisti na rozvádzače posúdia vaše projektové požiadavky - rozpočet, profil zaťaženia, stratégiu údržby a potreby automatizácie - a odporučia optimálny typ s podrobnou analýzou nákladov-prínosov.
Aplikácie nízkonapäťového{0}}výsuvného spínacieho zariadenia GCS
Vďaka všestrannosti rozvádzača GCS je vhodný pre široké spektrum priemyselných odvetví vyžadujúcich spoľahlivú distribúciu nízkeho napätia: -:
- Elektrárne a rozvodne
- Petrochémia a rafinácia
- Hutníctvo a oceľ
- Textilná výroba
- Výškové{{0}budovy
- Dátové centrá
- Ťažobné operácie
- Obchodné komplexy
- letiská
- Nemocnice
- Úprava vody
- Železničná doprava
Získajte svoje vlastné riešenie rozvádzača GCS ešte dnes
Či už navrhujete novú rozvodňu, inovujete starnúci rozvádzač alebo získavate GCS skrine pre projekt EPC - náš technický tím je pripravený vám pomôcť. Pošlite nám podrobnosti o svojom projekte a získajte prispôsobenú konfiguráciu, konkurenčnú cenovú ponuku a technickú konzultáciu zadarmo.


FAQ
Nízkonapäťové výsuvné rozvádzače GCS sú v súlade s IEC 61439-1, IEC 61439-2, GB/T 7251 a staršou normou IEC 439-1. Bol typovo testovaný na výkonovo-frekvenčné výdržné napätie (2500V hlavný obvod, 1760–2000V pomocný obvod), krátkodobý výdržný prúd (50/80 kA po dobu 1 sekundy) a špičkový výdržný prúd (105/176 kA po dobu 0,1 sekundy).
Aký je rozdiel medzi rozvádzačom GCS a GGD?
GCS je výsuvný (zásuvkový{0}}typ) rozvádzač s vymeniteľnými modulárnymi zásuvkami, ktoré umožňujú-výmennú údržbu bez vypnutia systému a podporujú až 22 polovičných{3}}zásuviek na skriňu MCC. GGD je rozvádzač pevného -typu, v ktorom sú komponenty priskrutkované, ponúka nižšie náklady, ale vyžaduje odstavenie z dôvodu údržby. GCS je preferovaný pre kritické aplikácie vyžadujúce vysokú spoľahlivosť a minimálne prestoje.
Aký je menovitý prúd rozvádzača GCS?
Horizontálna prípojnica rozvádzača GCS je dimenzovaná do 4000A (niektorí výrobcovia ponúkajú až 5000A), zatiaľ čo vertikálna prípojnica pre aplikácie MCC je dimenzovaná do 1000A. Menovitý krátkodobý-výdržný prúd je 50 alebo 80 kA po dobu 1 sekundy a menovitý špičkový výdržný prúd je 105 alebo 176 kA po dobu 0,1 sekundy.
Aké sú veľkosti zásuvkových jednotiek v rozvádzači GCS?
Rozvádzač GCS používa výšku základného modulu 160 mm. Dostupné veľkosti zásuviek zahŕňajú 1/2 jednotky (160 mm), 1 jednotku (320 mm), 1,5 jednotky (480 mm), 2 jednotky (640 mm) a 3 jednotky (960 mm). Do jednej skrinky MCC sa zmestí až 11 celo-zásuviek alebo 22 polo{17}}zásuviek. Každá zásuvka funguje v troch polohách: Pripojená, Testovacia a Odpojená, s mechanickým blokovaním pre bezpečnosť.
Ktoré priemyselné odvetvia používajú výsuvné rozvádzače GCS?
Výsuvné rozvádzače GCS sa široko používajú v elektrárňach, petrochemických a rafinérskych zariadeniach, metalurgických závodoch, textilných továrňach, výškových{0}}komerčných budovách, dátových centrách, banských prevádzkach, infraštruktúrnych projektoch (letiská, nemocnice, úprava vody, železničná doprava) a v akomkoľvek zariadení vyžadujúcom spoľahlivú distribúciu nízkonapäťovej energie s riadením motora a kompenzáciou jalového výkonu.
Aký stupeň ochrany ponúka rozvádzač GCS?
Rozvádzače GCS zvyčajne štandardne ponúkajú stupne ochrany IP30 alebo IP40, pričom niektorí výrobcovia ponúkajú IP54 ako možnosť pre drsnejšie prostredia. Úplne uzavretý dizajn priehradky izoluje funkčné jednotky, prípojnice a káblové priehradky, čím znižuje elektrické poruchy a zlepšuje bezpečnosť personálu.
Môžu byť rozvádzače GCS integrované do systémov SCADA?
Áno, rozvádzač GCS je navrhnutý pre prostredia vyžadujúce vysokú automatizáciu a počítačové rozhrania. Podporuje integráciu SCADA, vzdialené monitorovanie a inteligentné riadiace systémy. Zásuvky môžu byť vybavené relé riadenia motora, inteligentnými elektronickými zariadeniami (IED) a komunikačnými modulmi podporujúcimi protokoly ako Modbus, Profibus a Ethernet pre modernú priemyselnú automatizáciu.
Populárne Tagy: gcs nízkonapäťové{0}}výsuvné rozvádzače, Čína gcs nízkonapäťové{1}}výrobcovia, dodávatelia, továreň
You Might Also Like
Zaslať požiadavku



















